How can I help?

28. května 2015 v 9:25 | Tayusha - はたけ多代 |  How
Název: How
Kapitola: No.
Název kapitoly: How can I help?
Žánr: Vyprávění, odehrává se po 9x03 - I'm no angel, trošku víc rozhovorů něž normálně
Pár: Žadný (Když švidráte můžete zahlédnout Destiel)
Zajímavost: Asi žádná. Tahle kapitola popisuje jeden díl z spn, už nevím který to byl, ale jen pro pořádek nepopisuje ho přesně, některé sceny jsem si upravila a jiné úplně vynechala.Byl to den jako každý jiný. Nora přišla, popřála mu dobré ráno, a oba se dali do práce. Všechno šlo poklidně a Casovi to tak vyhovovalo. Nic co by se mohlo zkazit a někoho zabít. Nic co by mohl on zkazit a někoho tím zabít. Muž přinesl náplně do stroje na ledovou tříšť a donesl sebou noviny.

Jeden z titulků na hlavní straně upoutal ex-andělovu pozornost.

Hlásal "Dívka zmizela, jediné co zůstalo byla růžová místnost." Cas se pro noviny natáhl a přečetl si malý popisek který k článku byl, nalistoval na stranu kde bylo pokračování, tam ale nebylo nic přesnějšího, dokonce ani jméno dívky. Muž, s náplněmi do stroje na ledovou tříšť - Don, se na něj podíval.

"Co tam je?" Zeptal se a došel k Casovi. Oni dva neměli moc vřelý vztah, Don si myslel že je Cas divný a Cas is myslel že je Don divný. "Někdo přišel o život." Odvětil. "Uh.. Jo to se tu teď děje pořád." Zabrblal, zřejmě pořád podrážděn tím že mu Castiel vzal noviny.
"Pořád?" Zeptal se zmateně. "Jo, je to teď pořád v noviných, svět se snad zbláznil, všude nacházejí mrtvoly." Pokrčil rameny Don. "Ale tady píšou že tělo nenašli." Protestoval tiše ex-anděl. "Hm."

Deanův telefon zvonil.

Natáhl ruku a podíval se na číslo. Zarazil se. Cas. Cas je asi ten poslední koho by čekal. Popravdě potom co udělal se ani moc nedivil. Vyhození si ex-anděl nezasloužil, ale Dean koneckonců neměl na výběr.

"Hey, Casi." Zvedl telefon.
"Zdravím Deane."

"Tak o co jde chlape?" Dean se bál co přijde, ale zeptat se musel. Mohl alespoň předstírat zájem. "Umírají tu lidé a vypadá to jako váš obor. Někdo zmizel a zůstal za ním jen růžový pokoj." Řekl. "Cože? Casi posloucháš se? To zní jako dost velká blbost-" Protestoval lovec. "Don tvrdí, že se v tohle městě něco děje, že se tu ztrácí lidé." Vysvětlil. "A proč se na to nepodíváš?" Ušklíbl se Dean. Zrovna v tu chvíli Casovi z rukou vypadl kryt k nádobě na ledovou tříšť a vše se rozlilo.

"Musím končit Deane." Řekl a položil telefon.

"Skvěle." Zavrčel Dean. "Co se děje?" Vešel do místnosti Sam. "Cas tvrdí že pro nás má případ, ale asi to je planý poplach, pojedu to omrknout." Řekl. "Dobře, pojedeme." Pokrčil rameny mladší Winchester. "Ne, pojedu sám." Měl podivné tušení, že tady nejde o případ, třeba s režimem spánku se Cas naučil i lhát.

"Jak jsi na tom?" Zeptal se Sam do telefonu.
"Jsem tady," Odvětil Dean. "Okey, podívám se ještě v místní knihovně, pak ti dám vědět." Řekl Sam a zavěsil. Dean se podíval do okna benzínky a sledoval černovlasého ex-anděla jak zabalil něco do tašky a podal to paní. Otočil telefon v ruce a promnul si bradu. Obešel auto a šel dovnitř.

"Dobrý den co to bu-" Cas měl pocit že se na chvíli všechno zastavilo.
"Jedny žvýkačky, čokoládovou tyčinku a tenhle časopis." Ušklíbl se na něj Dean.

"Deane, co tu děláš?" Zamračil se jemně Cas. "Volal jsi mi." Opáčil Dean.
"Volal jsem tu kvůli případu." Odvětil tvrdě.
"Co ti je?" Chodili po obchodě od police k polici, a hádali se jak starý manželský pár, o naprostých blbostech. "Mě nic není, nechápu proč jsi tady." zamumlal Cas a podíval se na Deana, ten si promnul spodní ret palcem a povzdychl si.

"Pojď se mnou, podíváme se na ten růžový případ." řekl.
"Díky, nemám zájem." Odvětil ex-anděl a vrátil se k vykládání zboží do police. "No tak, Casi. Jsi přece lovec v zácviku." Zkoušel to dál. Marně. "Řekl jsi, že jsem strašný." Připomněl Cas. "Teď jsi dotčený?" Protočil oči lovec. "Proč nechceš jít-"
"Steve?" Nora vešla do místnosti a usmála se. "Oh, promiň. Ruším? Já jen že přivezly další bedny, a na mě jsou moc těžké, mohl by jsi je donést?" Požádala mile.

Deanovi svitlo. Cas se na ni usmál. "Ano. Samozřejmě, hned tam budu." ujistil ji. "Děkuji, kde jsi byl celý můj život?" zasmála se a odešla. Dean se ušklíbl. "Tak takhle to je? Ženská? Nezdáš se! I když ta minulá tě chtěla zabít."
"Nora je moc milá." bránil ji Cas a podíval se na Deana. "Navíc jdeme dnes na rande." Řekl. "Oh. No dobře, ale stejně by ses tam se mnou mohl jet podívat. Byl jsem v tom pokoji, a byl to docela děs, fakt růžová všude. Ale nahlásili další případ. Ve škole. Tady růžová." řekl. Cas se zamračil.

"Tak dobře."

Dojeli na místo činu, vystoupili z auta a šli se podívat za policisty kteří už místo za autobusem ohraničili páskou. Dean promluvil na policistu a probírali důkazy, když policista konečně odešel otočil se na Case. Ten tam ale nestál. Vrátil se k autu. Cas stál opřený rukama o kapotu a vypadal že je mu špatně. "Hey, kámo.. co je?" Přišel k němu Dean a položil mu ruku na rameno. "Tohle už jsem viděl." Vydechl Cas.

"Cože? Kde? Jak?" ptal se zmateně lovec. "Už dávno. Ve válce. V nebi." Vysvětlil. "Když andělé padli, pravděpodobně s nimi spadli i ostatní pod-druhy andělů. Jedním z nich je tenhle. Zabíjí z milosti. Když ve válce anděla zranili a on trpěl, tak jeho utrpení přivolalo 'je' a oni ho zabili z milosti. Jenže oni jsou nastaveni na andělské emoce, a ty jsou.. Oproti vašim žádné. Jsou velmi citliví, berou tedy jako utrpení i sebemenší lidskou bolest." vysvětlil.

"A do prdele." neodpustil si Dean. Castiel přikývl.

"Tak já jdu hledat našeho anděla spasitele." řekl Dean. "A ty? Půjdeš se mnou?" otočil se na Case. Ten mu pohled ale nevěnoval, díval se před sebe. "Zavez mě prosím zpět." řekl a konečně se na Deana podíval. Ostré bodnutí. Dean nevěděl kde vzalo. Ale něco v jeho hlavě, opravdu jen něco malinkého, malinký hlásek křičel 'Vyměnil tě! Už s tebou nechce být!'. Dean to ignoroval.

"Takhle tam nemůžeš." Zarazil ho Dean. "Prosím?" zarazil se Castiel a podíval se na Deana znovu na Nořin dům. "Sundej si alespoň tu vestu." Ukázal prstem na modrou vestu kterou na sobě Cas měl. Cas se na sebe zmateně podíval a pak na Deana a pak si rozepnul knoflíčky a sundal si ji. Dal ji na zadní sedadlo. "Teď si rozepni dva vrchní knoflíčky u košile." poradil Dean a skenoval ex-anděla pohledem. Castiel trochu zaraženě následoval jeho pokynům. "Lepší?"
"Lepší, tak běž tygře." Ušklíbl se Dean a olízl si spodní ret, trochu nejistě.

Castiel vystoupil z auta, a u dveří z květináče utrhl růži a dal si ji za záda. Dean se ušklíbl "Romatik." Zasmál se. Castile se na něj otočil a mávl na něj, Dean trochu zaraženě, myšlenky v jiném světě zvedl ruku a zamával mu zpět, Castiel se zdál chvíli zmatený a pak mávl znovu. A Deanovi došlo že nemává ale chce aby už odjel, zmateně zamával rukama a raději už odjel.

Když Dean konečně vrazil do domu, slyšel jak se něco roztříštilo o podlahu. Asi lampa, nebo něco podobného. Prošel chodbou a uslyšel tlumený rozhovor.
"Já si nepřišel proto dítě, Castieli." Cizí hlas. "Přišel jsem pro tebe."
"Je to jen říznutí-" Zamumlal Castiel. Dean šel blíž a viděl ex-anděl klečet na podlaze, se zkrouceným zápěstím a anděla s dýkou nad ním. "Nemluvím o fyzické bolesti. Mluvím o tvé vině, sebenenávisti, vzteku, výčitkách. Ach Castieli, jen být s tebou v jenom městě." Mluvil anděl a vztáhl dýku. "Ušetřím tě toho, nebude to tak lepší?"

Deanovo srdce přeskočilo. Castiel by přece nikdy -
Cas sklopil hlavu a pak se na anděla znovu podíval. "Ale já chci žít."

Anděl se napřáhl a Dean skočil do místnoti. Vytáhl andělskou dýku. Pár sekund na to se setkal s policí knih.
Castiel se na něj podíval starostlivě. Samozřejmě, Cas se na něj pořád dívá starostlivě. Dean se kousl do rtu a poslal po zemi andělskou dýku ke Castielovi.

Světlo.

Bylo po všem. Jen jedno mrtvé tělo na podlaze a plačící holčička, v postýlce.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jajafilm | Web | 29. května 2015 v 16:39 | Reagovat

Jej, paráda, další díl... :D
U to bylo hrozně dlouho od minulého dílu, skoro jsem si nepamatovala kapitoly před tím, i když tahle velkou návaznost na ty předešlé neměla... No, tak snad na příští kapitolu nebudeme tak dlouho čekat :-) :-P

2 Saki | Web | 30. května 2015 v 19:11 | Reagovat

Jupíí, konečně tady máme další díl ^^ já jsem moc zvědavá, jak ta povídku bude pokračovat :D super díl ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama