Supernatural 10 season - IS OVER

23. května 2015 v 21:14 | Tayusha - はたけ多代 |  Články na téma, které si cucám z prstu.
Ahoj lidičky,
já vím že se asi hrozně zlobíte že už jsem tu nebyla hrozně dlouho.
Ale poslední dobou se v mém životě neděje nic zvláštního a nebo prostě nemám chuť nic psát. Navíc koho by zajímalo co si tady píšu za kecy o tom co se změnilo v mém nudném životě. Ale teď konečně přišlo něco za co pro mě stojí psát.
Skončila 10 série Supernatural. Nevím jestli už jste to dokoukali a už jste taky na konci, proto upozorňuji předem, že tento článek je plný spoilerů, nadávek, rozplývání, slashe, mých blbých keců a dalších spoilerů.Tak, kde bych měla začít.
Asi začnu začátkem série. Všichni už asi víte, že Dean se na začátku série proměnil na démona, a další asi tři díly tam všechny terorizoval. Což jsme mu odpustili protože to nebyl on, a nemohl za to. Pak přišlo hodně k uzoufání smutného Sama, umírajícího Case, sladké Hannah a tak dále.

A když konečně Deana vyléčilo, tak začala hlavní myšlenka této série "Dean se zhoršuje, ztrácíme ho." Což samozřejmě náš úžasný moose Sam, Cas, Charlie a Crowley nemohli vydržet a rozhodli se jednat. (Jejich tým by měl dostat přezdívku, tři zoufalé C a jedno S.)

Dean to vzdal. O tom je nejmíň 5 dílů. Ale náš tým to nevzdal a rozhodli se ho vyléčit i za Deanovými zády. A jak víme, lhát Deanovi se nesmí, protože pak příjde karma a vrátí vám/nám to. Samovi to vrátila v opravdu hnusné podobě, protože Dean na něj všechno hodil, Casovi to vrátila v pěstích, ranách a krvi, a nám to vrátila v podobě smrti naší milované, sladké, zrzavé (*uchylka na zrzky*) lesbičky Charlie.

A celá série končí tím, že konečně dostanou "Mark of Cain" z Deanovi ruky ale jak Smrt řekla, uvolnili něco strašlivého, proti čemu bojoval sám bůh a archandělé. A to je "Darkness".

O tom pravděpodobně bude 11 série, a ne jak všichni doufáme o sexu Deana s Casem. *Ehm* ...Pardon.

Ale teď už k jednotlivým dílům.

Je pár dílů ke kterým se chci dostat a rozebrat je trochu víc do detailu.
Jedním z nich jsou počáteční díly, kdy se velmi prohloubí vztah Deana s Crowley, než Dean Crowleymu do očí vmete spoustu hnusných věcí. (No Crowley to potom za to všechno vrátí Samovi na konci série, a znovu se ukáže jako badass nakopávač zadku KING OF HELL.) Ale i tak si myslím e to byla jedna z pozitivním věcí v této sérii.

Dalším je díl kdy se vrátí Charlie z Oz. To byl úžasný díl, až na to jak bylo vidět že Dean je na tom čím dál hůř. Ale objetí Sama a Charlie nám to spravilo, že ano, protože to byla jedna z nejsladších věcí za posledních... 10 dílů? Navíc hodná Charlie a její sladká nevinnost, kdo by odolal.
"I love you."
"I know." ♥

A samozřejmě nesmíme zapomenout na díl, kdy se vrátil Bobby!! Náš milovaný, úžasný, mrzutý, idjit Bobby. Říkejte si co chcete ale John byl kretén a jediný kdo si zaslouží aby mu Dean a Sam říkali tati je Bobby, protože jeho "Rodina nekončí krví." A jak dodal Dean "Ale ani jí nezačíná." Je nejúžasnější věta hned za "I need you. We are family." z celého seriálu.

A poslední, díl který mě velmi vytočil. Měla jsem za to že andělé jsou silnější než lidé, a to hlavně kvůli dílu, kdy Zachariáš unese Deana a zavře ho v tom kýčovitém pokoji, a Dean pak dá pěstí Casovi a málem si zlomí zápěstí. A, ano.. Mluvím o díle kde Dean zmlátil Case. Ne pardon, mluvím o díle kdy se Dean rozhodl Case zabít. Já nevím co si o tom myslet a osobně mi to zkazilo celý týden, než vyšel další díl. Bylo to to nejhorší co mi scénaristi kdy udělali hned potom co Dean vykopl Case když byl člověk a nejvíc ho potřeboval.

Ale dobrá odpusťme od mého rozčílení a podívejme se na to objektivně.
Seznam věcí které jsem očekávala(ne vše jsem chtěla):
Sam zachrání situaci ✓
Charlie políbí Deana ×
Crowley udělá něco úžasného ×
Umře nějáká moje oblíbená postava, protože to se mi stává pořád ✓
Dean mě zase naštve ✓
Vrátí se někdo koho nesnáším ×
Vrátí se někdo koho mám ráda ✓
Cas a Hannah si dají pusu ✓
Objeví se baddas anděl ×
Dean něco skope, Sam něco skope a naštvou se na sebe ✓
Objeví se nějáká kočka do který se Dean zabouchne ×
Nový padouch ✓
Umře někdo důležitý ✓
A jakoby jste to nečekali: Dean políbí Case ×

Takže si myslím že desátá serie mě překvapila, ale také splnila některé věci co jsem očekávala, alespoň za to pozitivní jsem ráda. Myslím, že to byla dobrá série.

A teď budeme kdo ví jak dlouho čekat na novou. Ach jo.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jajafilm | Web | 23. května 2015 v 22:57 | Reagovat

Nop, mám podobné pocity z 10 série. Jak již jsem napsala na české fórum SPN:
"Nemůžu být na scénáře naštvaná, protože "z deště pod okap" tak vždycky funguje a fungoval SPN. Je také jasné, že Dean svého bratra prostě nemohl zabít a musel tedy zabít Smrt, protože ten by Sama jinak zabil za něho. Je také logické, že Smrt musel zemřít než Dean přídě o Kainovo znamení, protože kdo ví jak znamení vlastně funguje, zlo chce z klece vždycky ven, aby mohlo páchat lotroviny, třeba bylo také částečně na vině, navíc kdyby Dean přišel o značku, nebylo by už zapotřebí zabít Sama... Jaká by byla však reakce pana Smrt, těžko říct.
Nicméně dokážu si představit finále i bez onoho černého fujtajblu. (Jako vážně, to je skoro každé druhé finále! Ne, že by to byla jediná věc, která se v tomto seriálu opakuje, ale vem to Crowley) Smrt Smrti by mohla na finále a vyvolání epochální katastrofy globálního měřítka docela stačit... Ale tak uvidíme, co nás čeká v 11 sérii... :-) "

"O tom pravděpodobně bude 11 série, a ne jak všichni doufáme o sexu Deana s Casem. *Ehm* ...Pardon." - tím jsi mě rozsekala. No, ne to jsem ani nečekala, vlastně nám scénáristé nedopřejí alespoň ani tu pusu. (Což skutečně nevím proč, když si i Bobby s Crowleym můžou dát parádního hudlana...)

10 série pro mě byla moc smutná. Zemřeli dvě moje hodně oblíbené postavy a jak jsi napsala na 11 si počkáme. Já se pořád snažím dopsat ten svůj český Spin-Off, ale i já občas trpím autorskou krizí...

2 Tamao-chan | Web | 24. května 2015 v 9:15 | Reagovat

Já jsem na Supernatural začala od 1. dílu koukat teprve nedávno, takže tady nejsem ještě ani zdaleka. :D Ale stejně jsem si to přečetla, spoilery mi nevadí. xD

3 Saki | Web | 24. května 2015 v 17:34 | Reagovat

Já rovnou říkám, že jsem stále zaseklá někde v 7. sérii (myslím) takže si tenhle článek nechám až po prázdninách, kdy to budu mít dokoukané :D
… teď jsem přišla na to, že vlastně vůbec nevím, kde jsem v seriálu skončila! …že bych se na to mrkla od znova? :D
…o pár minut později, kdy Saki přece jenom přečetla článek - supeer…vůbec teď nemám chuť se místo učení na maturitu kouknout na SPN… TT^TT ale já už se musíím učit! :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama